7. kolejka - mecz zaległy

GWARDIA Szczytno - SMS III Spała 3:0 (21, 22, 21)

GWARDIA: Myślak, Tański, Główczyński, Zawalniak, Czetowicz, Gugała, Dymerski (libero)

Oddali czerwoną latarnię

Ponad dwanaście miesięcy czekali i siatkarze GWARDII, i ich kibice na zwycięstwo 3:0 w meczu ligowym rundy zasadniczej. Po raz ostatni szczytnianie sztuki tej dokonali na początku listopada ubiegłego roku, gdy wyższość szczytnian musiała uznać LEGIA Warszawa.

O tym, że gospodarzom bardzo zależało na zwycięstwie, może świadczyć fakt, że grający trener Rafał Zawalniak nie zdecydował się na dokonanie żadnej zmiany (w drużynie gości wystąpiło łącznie 10 zawodników). Ci, którzy przebywali na parkiecie przez 75 minut sobotniego spotkania, zaprezentowali się przyzwoicie. Szczytnianie zdobyli sporo punktów blokiem, grali ofiarnie w obronie, nie psuli w żenujący sposób serwisów. Mało było też nieporozumień. Gospodarze przeprowadzili również parę ładnych akcji środkiem. Do koszyczka z punktami "dorzucił się" nawet najniższy na boisku Myślak (udany blok!). Pokazał się on zresztą z dobrej strony dość urozmaiconą wystawą.

W dwóch pierwszych setach młodzież ze Spały na prowadzeniu była tylko raz (5:6 w pierwszej partii). Dość szybko uwidaczniała się wyższość szczytnian, którzy w pewnym momencie odskakiwali na bezpieczną odległość i mimo zdarzających się przestojów "dowozili" zwycięstwo.

Największych emocji dostarczył set trzeci. W początkowej części partii goście popisywali się udanymi atakami ze skrzydeł, dzięki czemu kilkakrotnie wychodzili na minimalne prowadzenie. Miejscowi wypracowali sobie przewagę w środku seta (14:13 - 17:13) i dorobku tego już nie roztrwonili. Decydujący o zwycięstwie punkt zdobył, jak na trenera przystało, Zawalniak.

Dzięki wygranej gwardziści opuścili wreszcie ostatnie miejsce w tabeli. W następnej kolejce (18 listopada) zmierzą się u siebie z LEGIĄ Warszawa.

Zaplanowane na minioną sobotę spotkanie ENERGA TREFL Gdańsk - LEGIA Warszawa zostało ponownie przełożone.

Tabela

1.TREFL 6 18 18- 1 2.WILGA 7 18 18- 7 3.KOZIENICE 7 16 17- 8 4.PEKPOL 7 15 18-10 5.MDK 7 7 11-17 6.ŚLEPSK 7 7 11-17 7.PZU AZS II 7 6 11-15 8.LEGIA 6 6 9-15

9.GWARDIA 7 5 7-17

10.SMS III		7   4  6-19